Медиасет.мк

Медиасет

Еден човек е најголемиот поддржувач на Кејт Мидлтон, а тоа не е принцот Вилијам

Кралот Чарлс бил „многу емотивен“ откако имал приватен ручек со Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, еден ден пред таа храбро да му ја открие дијагнозата на рак на светот, открија извори од палатата.

75-годишниот монарх во четвртокот отпатува од Лондон до замокот Виндзор за да помине време со својата „сакана“ снаа.

Се верува дека принцезата Кејт Мидлтон (42) сакала да провери со Чарлс како се справува со сопствената битка против болеста, објави таблоидот Сан.

Принцезата од Велс, исто така, разговараше за нејзиното емотивно видео, каде седеше на клупа во паркот и го информираше светот за нејзиниот „огромен шок“ кога откри дека има рак.

Интимниот ручек помеѓу кралот и принцезата дополнително ја зацврстува силната врска што ја делат Кејт и Чарлс.

Месеци претходно, Чарлс отиде да ја утеши принцезата Кејт додека обајцата закрепнуваа од операцијата во лондонската клиника.

Извор рече дека Чарлс и Кејт имале многу да разговараат за време на ручекот во замокот Виндзор.

„Кралот го напушти ручекот многу емотивен. Тие се многу блиски и тој ја смета Кејт како своја ќерка. „Нема сомнеж дека тие имаат многу да споделат и можат да ги искористат своите искуства за поддршка за време на тешки битки“, рече изворот.

Во меѓувреме, упатените изјавија за The Sunday Times дека кралот Чарлс, кој се лекува од зголемена простата, бил виден како ја посетува Кејт во нејзиниот болнички кревет додека таа закрепнувала од операцијата.

Во тоа време, принцезата беше подложена на голема операција на стомакот – за која се сметаше дека е немалигна – но постоперативните тестови открија знаци на рак.

„Двајцата можат да сочувствуваат со она низ што поминува другиот, што помага во толку тешко време. Она што го видовме во последниве недели е дека бидејќи и двајцата минуваат низ истото здравствено искуство, ја зајакна таа врска“.

Кралот ја третира Кејт како ќерката што никогаш ја немал, а принцезата често се обраќа до неговото височество за совет за кралските должности.

„Тој не е татковска фигура како таква – таа има свој татко на кој е апсолутно посветена – но може да се каже дека кралот ја третира како ќерката што никогаш ја немал“, рече изворот.

Деталите за трогателниот состанок за поддршка се појавија додека кралот треба да присуствува на традиционалната велигденска служба на кралското семејство.

Трендинг

На почеток
error: