Медиасет.мк

Медиасет

Јокиќ се повреди, дали пропушта уште еден натпревар?

Центарот на Денвер, Никола Јокиќ беше прашан и за следниот натпревар на Нагетс против Мемфис Гризлис.

Јокиќ не беше на теренот против Портланд (114:111) поради воспаление на колкот и болки во долниот дел на грбот, а мечот го пропушти и Џамал ​​Мареј поради дисторзија на скочниот зглоб.

Двајцата се под знак прашалник за претстојниот натпревар против Гризлис, објави американскиот новинар Харисон Винд.

Не би било премногу изненадување доколку Јокиќ не настапи на овој меч од 02:00 часот, бидејќи Мемфис е една од најлошите тимови во лигата со 24 победи и дури 47 порази. Тоа значи дека Нагетс би можеле да победат тим кој е далеку од плеј-офот и без дуото на моќ.

Ова би им дало одмор пред почетокот на плеј-офот, што не е занемарливо во овој момент од сезоната.

Актуелниот шампион има 50 победи и само 21 пораз и моментално е прв во Западната конференција.

Трендинг

На почеток
error: