Медиасет.мк

Медиасет

(Фото) Роналдо е во солзи по промашениот пенал, а на трибините сите зборуваат за реакцијата на неговата мајка

Кристијано Роналдо имаше голема среќа во понеделникот вечерта да не стане трагична фигура за Португалија, откако промаши пенал во судиското продолжение за да поведе против Словенија

Јан Облак го одбрани неговиот удар и го расплака еден од најдобрите играчи во историјата, додека камерата ја фати и неговата мајка Долорес Авеиро, која беше вознемирена.

Роналдо буквално се скрши по првото продолжение, солзите неконтролирано течеа додека соиграчите го тешеа. Во меѓувреме, додека камерите се свртеа кон трибините, и неговата мајка изгледаше солзи.

Неговиот поранешен соиграч Хозе Фонте, човекот кој беше европски шампион со Роналдо во 2016 година, изјави за Би-Би-Си:

,,Тој е емотивен тип, сака да постигнува гол повеќе од се. Ќе го боли.”, изјави Фонте во програмата во живо.

На крајот Роналдо беше стрелец во пенал-рулетот во кој Словенците ги промашија сите три први удари и беа елиминирани.

Трендинг

На почеток
error: