Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Муртезини го помеша евроамбасадорот Дејвид со Ричард Гир

Новиот министер Орхан Муртезани кој треба да не внесува во ЕУ го помеша евроамбасадорот Дејвид Гир со холивудската ѕвезда Ричард..

,,Ова се случува кога си обожавател на познатиот актер Ричард Гир.”, напиша министерот за европски прашања Орхан Муртезани на „Фејсбук“ откако вчера по средбата со евроамбасадорот Дејвид Гир во изјава за медиумите направи гаф и рече дека имал успешна средба со амбасадорот на европската делегација Ричард Гир.

Трендинг

На почеток
error: