Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

(ФОТО) Возач во Битола треба да добие хонорар за уметноста

Возач во Битола стана хит на социјалните мрежи, кога со автомобилот се искачи на канделабра.

Според коментарите под фотографијата најверојатно станува збор за жена која возела наназад, удрила во канделабрата, при што задниот дел од автомобилот се издигнал во вис.

Фотографиите предизвикаа бура коментари на социјалните мрежи. При тоа може да се види дека многумина од жителите кои биле во близина на местото на несреќата, ја фотографирале како што сами ја нарекуваат „уметничката инсталација“.

„Најверојатно буквата R на менувачот е за ракета, а не за reverse (рикверц)“, ова е само еден од коментарите на социјалните мрежи.

Ова е веќе уметност. 💜

Geplaatst door Marija Duli Dimovska op Donderdag 21 mei 2020

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: