Медиасет.мк

#ОХРИД

Георгиески: Исполнивме многу важни зацртани цели

Константин Георгиески – Градоначалник на Општина Охрид презентираше дел од проектите реализирани во Општина Охрид во изминатиот мандат.

„📌Изградена е нова улица во поранешната касарна „Михајло Апостолски“.
➡️Поставена е нова атмосферска канализација
➡️Уредени и поплочени се тротоари од двете страни на улицата
➡️Извршено е асфалтирање на коловозот
➡️Поставено е осветлување и сообраќајна сигнализација
🧾Проектот е вреден околу 13 милиони денари.
👍 Исполнивме многу важни зацртани цели. Ја вративме финансиската стабилност на општината, реализиравме големи инвестиции во инфраструктура, ги подобривме условите во образованието и работевме на зачувување на статусот на УНЕСКО.
Продолжуваме понатаму за интересите на Охрид!
#РеализираниПроекти
#ВредноЗаОхрид“, напиша градоначалникот.

Трендинг

На почеток
error: