Медиасет.мк

Медиасет

Хари се согласи да зборува дури откако Вилијам ќе си замине

Среде аферата „Кејтгејт“ повторно започна приказната за врската на долго спорните браќа Вилијам и Хари.

Принцот Вилијам и принцот Хари веќе подолго време не се видени заедно во јавноста, а пред Кејт Мидлтон да се најде во центарот на вниманието, нивната затегната врска беше главна медиумска тема.

Кога Хари и Меган решија да ја напуштат Велика Британија и кралското семејство, тие направија низа признанија пред јавноста. Прво, Меган дури го обвини семејството за расизам, додека Хари во своите мемоари јасно стави до знаење дека тој бил само резерва од раѓање.

Кралот Чарлс наводно ги молел да се помират на погребот на принцот Филип, но не успеал. Дури и кога беше објавена дијагнозата за рак на кралот, браќата не се појавија заедно.

Последниот во низата настани кои јасно ставија до знаење дека работите никогаш нема да се променат беше церемонијата на доделувањето на наградите Diana Legacy. Принцот Вилијам присуствуваше лично, додека принцот Хари се придружи подоцна, дури откако Вилијам си замина.

„Не знаете дека кога ќе запознаете млади луѓе и ќе комуницирате со нив, потенцијално можете да го промените нивниот поглед, да ја промените нивната перспектива, да им дадете малку повеќе и се надевам дека ќе ги инспирирате да направат нешто. Мајка ми би била неверојатно горда на вашиот работа. Неверојатно сум горд и ти благодарам за се што правиш“, рече Хари преку видео повик.

Трендинг

На почеток
error: