Кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ позитивен на коронавирус

Кандидатот за пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Изборната единица 1, Сафет Бишевац на социјалните мрежи објави дека е позитивен на ковид-19.

„Тестирањето покажа дека сум позитивен на ковид-19. За жал, нештата понекогаш се случуваат и покрај максимално можно почитување на препораките за заштита. Се чувствувам одлично, засега немам никаков проблем. Заедно со семејството во наредниот период ќе бидеме во изолација, под надзор на матичен лекар“,

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *