Connect with us

Hi, what are you looking for?

#КИНО

Киану Ривс на прошетка низ Берлин пред да почне снимањето на „Џон Вик 4“


Киану Ривс беше забележан во Берлин пред почетокот на продукцијата на четвртото продолжение од серијалот „Џон Вик“.

56-годишниот актер, еден од најомилените во Холивуд, се чини дека ужива во свежиот пролетен воздух додека се шета со друг член на екипата.

Актерската екипа и техничкиот персонал на претстојниот филм се подготвуваат за стартот на снимање на најновиот од акционата сага. Развојот на четвртиот филм официјално почна кратко по објавувањето на третиот, „Џон Вик 3: Парабелум“, во мај 2019 година.

Во април минатата година режисерот на серијалот, Чед Стахелски, истакна дека креативниот тим на проектот од самиот почеток ја поставил скалата многу повисоко за претстојниот филм.

Ривс треба да ја повтори својата иконска улога како титуларен лик на серијалот, немилосрден одмаздник, кој се одмаздува за убиството на неговото сакано куче.

Компанијата „Лајонгејт“, која стои зад блокбастер-франшизата, планираше да почне да го снима и петтото продолжение на овој филм уште пред да излезе четвртиот дел.

Додека „Џон Вик 4“ беше во претпродукција, „Лајонгејт“ го најави и петтиот дел, но пандемијата ги наруши плановите.

 Advertisement. Scroll to continue reading.

error: