Медиасет.мк

#ТРЕНД

„Киев може да го прекине конфликтот до крајот на денот“, вели Песков


Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека украинската страна може да ги запре непријателствата со наредба на украинската армија да го остави оружјето. Коментирајќи го повикот на украинскиот претседател Володимир Зеленски до Западот да ја зголеми испораката на оружје за Киев, Песков рече дека украинската страна би можела да заврши со конфликтот до крајот на […]

Трендинг

На почеток
error: