Медиасет.мк

#ФОКУС

„Ја напуштив зградата две минути пред експлозијата“, продолжува со потрагата по преживеани во трговскиот центар во Украина

Најмалку 36 лица се уште се водат како исчезнати откако руски проектил погоди преполн трговски центар во централниот украински град Кременчук, изјавија украинските обвинители за Гардијан. Се верува дека се убиени околу 18 лица. Воен персонал, доброволци, пожарникари и полиција постојано работат на извлекување на телата од урнатините. Властите проценуваат дека тоа попладне во трговскиот […]

Трендинг

На почеток
error: