Лелее, Најче го зачука Мицко

Професорката Мирјана Најчевска, која е член на партијата Твоја, упати критики кон лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

“Навистина некој би сакал да ни дојде за претседател Вучиќ, пардон, Мицкоски? Во чија морбидна фантазија смешното човече од спотовите може да биде премиер? Не сум воодушевена од Заев и немам посебни очекувања од него, ама, Мицкоски? Зар ништо подобро не родила оваа кутра земја?”, напиша професорката на твитер

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *