Медиасет.мк

#ТРЕНД

ЛНР: Сите патишта и рафинеријата во Лисичанск под руска контрола


Сите главни транспортни рути кои водат до и од Лисичанск и целата територија на најголемата рафинерија за нафта во тој град во самопрогласената Луганска Народна Република (ЛНР) се под контрола на руските сили, соопшти денеска амбасадорот на ЛНР во Москва, Роџон Мирошник. „Сите главни транспортни рути до и од Лисичанск се под контрола на руските […]

Трендинг

На почеток
error: