Медиасет.мк

Медиасет

„Ме ограбија, штетата е 250.000 евра“: Бака Прасе тврди дека му се украдени Ролекс, пари и облека, нуди награда во замена за информации за крадците

Јутјуберот Богдан Илиќ, попознат како Бака Прасе, објави дека е ограбен во Хрватска.

Имено, тој останал во Новаља со екипата на снимањето на видеото, а сега објави дека таму биле ограбени.

„Ме ограбија. Синоќа некој упадна во нашата куќа, од неа ги зеде сите работи, меѓу кои беа часовниците и парите што ги зедов за да го снимам спотот за песната со Voyage“, напиша тој во првата приказна и додаде: „Срамота е. Сите работи, дури и облеката и парфемите на луѓето што беа со мене. Мојот Ролекс, кеш, облека од 250.000 евра“.

Трендинг

На почеток
error: