Медиасет.мк

Медиасет

Меган Маркл откри низ што поминала за време на бременоста: „Бев цел на малтретирање и злоупотреба“

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл, ја критикуваше, како што ја нарече, „навидум бескрајната токсичност“ на социјалните мрежи и рече дека била цел на „малтретирање и злоупотреба“ во форма на пораки со омраза на социјалните платформи додека била бремена со децата Арчи и Лилибет.

Маркл беше главен говорник на панелот за Меѓународниот ден на жената што се одржа како дел од годишниот музички, медиумски и филмски фестивал во Остин, Тексас, јавува Би-Би-Си.

Меган рече дека ја „заборавивме нашата хуманост“ во одредени делови од медиумската и дигиталната сфера и истакна дека и е вознемирувачко што жените, како што рече, шират омраза една кон друга на мрежите, додавајќи дека тоа е „неразбирливо“. на неа.

Вчерашната конференција беше емитувана на YouTube, а повеќето коментари за презентацијата на Меган беа убедливо позитивни, необична јавна реакција на постапките на неа и нејзиниот сопруг принцот Хари откако го напуштија кралското семејство и открија приватни информации во интервјуто со Опра Винфри и во документарец на Нетфликс, според Би-Би-Си.

Принцот Хари седеше во првиот ред за време на вчерашниот панел и ја бодреше својата сопруга.

Трендинг

На почеток
error: