Медиасет.мк

Медиасет

Ова селфи го сруши интернетот пред 10 години, а денес многумина го нарекуваат „клето“ – еве зошто

Поминаа 10 години откако водителката Елен Деџенерис го сруши поранешниот Твитер, сега познат како Х, откако објави селфи со познати холивудски ѕвезди. Сега велат дека таа фотографија е „клето“.

На 86-тото доделување на Оскарите, водителката и комичарка Елен Деџенерис собра неколку познати личности за време на церемонијата и го овековечи моментот.

Фотографијата на Бредли Купер, Џенифер Лоренс, Мерил Стрип, Бред Пит, Анџелина Џоли, Џулија Робертс, Лупита Нионго, нејзиниот брат Јуниор, Ченинг Тејтум, Кевин Спејси и едвај видлив Џаред Лето брзо стана вирална. Беше споделен повеќе од два милиони пати за само два часа. И иако овој момент замина во историјата, многумина сега се шегуваат дека мобилниот телефон со кој е направена фотографијата бил опседнат.

Во текот на 10-те години, повеќето од ѕвездите на фотографијата доживеале лични или професионални проблеми. Водителката на популарната емисија Шоуто на Елен Деџенерис се соочи со сериозни обвинувања во 2020 година. Деџенерис тогаш одлучи во 2022 година дека ќе го прекине снимањето на сопственото ток-шоу, кое беше во етерот цели 19 години, а оттогаш таа речиси не се појавува на ТВ.

Поранешната холивудска двојка исто така не ја следеше среќата. Бред Пит и Анџелина Џоли се разведоа во 2019 година, но тука не беше крајот на проблемите. Од почетокот на 2022 година, тие се во суд за винарија во Франција, а започнаа и битка за старателство над децата, во средината на која Џоли го обвини Пит дека вербално и физички ги малтретирал неа и некои од нивните деца за време на летот од Франција во САД во 2016 година.

Актерската дива Мерил Стрип минатата година објави дека од 2017 година не живее со својот сопруг Дон Гамер, со кој помина повеќе од 40 години. Кариерата на Кевин Спејси е прилично стагнантна од 2017 година, кога беше обвинет за сексуален напад. Актерот неколку пати беше обвинет за сексуален напад, но досега беше ослободен од сите обвиненија.

Џенифер Лоренс беше мета на хакери кои ги објавија нејзините разголени фотографии. Бредли Купер раскина со својата партнерка Ирина Шајк, а неговиот последен филм Маестро наиде на поделени мислења, пишува Index.hr.

Филмските критичари истакнуваат дека Џулија Робертс нема снимено некој особено добар филм во деценијата зад нас, а уште повеќе, тие ги сметаат за значителни неуспеси. Единствените чии кариери останаа недопрени во тие 10 години се Ченинг Тејтум, Лупита Нионго и Џаред Лето.

Трендинг

На почеток
error: