Медиасет.мк

Медиасет

Месечен хороскоп за март 2024 година

Овен

Март ќе му донесе многу емотивни искуства на овенот. Во овој период ќе бидете многу чувствителни, а хормоните ќе полудат. Доколку имате постојан партнер, ќе имате многу пријатни моменти полни со љубов, но и несогласувања, особено во планирањето на вашата заедничка иднина. Но, не треба да се грижите, само внимавајте на непотребната раздразливост. За тоа време кај вас ќе се разбуди и креативна смисла за хумор, па можете да очекувате пријателите да не можат да се одделат од вас.

Во март овенот ќе биде под силно влијание на моќта на Венера. Ќе бидете успешни во кариерата, главно во втората половина од месецот, уште повеќе ако работите во финансискиот сектор. Ќе ги разберете потребите на клиентите и благодарение на тоа ќе добиете поени кај вашиот претпоставен. Влијанието на оваа планета ќе се почувствува и во односите со членовите на вашето семејство. Размислете за посета на роднини кои не сте ги виделе подолго. Не само што наклонетоста може да биде многу посилна од вообичаеното, туку може да ги исправите и грешките од минатото.

Бик

Во март бикот може да се радува на бескрајна количина на храброст. Затоа овој месец е вистинско време да соберете храброст да ги надминете пречките што ве кочат долго време. Ќе бидете и многу дружељубиви и благодарение на вашето пријатно однесување, ќе стекнете многу обожаватели. Затоа запознајте луѓе и воспоставете нови контакти, можеби ќе сретнете некој интересен. Исто така, ќе можете да ја продлабочите врската со себе. Во исто време ќе започнат големи промени во вашиот личен живот, кои ќе ве придвижат чекор напред.

Март ќе биде месец полн со нови искуства за биковите, особено кога станува збор лично за нив. Конечно ќе се ослободите од негативните мисли од минатата година и ќе одлучите да започнете да градите нешто ново. Без разлика дали се работи за ментален развој или изградба на нешто материјално, ќе постигнете огромен напредок.

Овој месец ќе биде одлична можност за продлабочување на семејните односи, затоа потрудете се да ги вклучите најблиските повеќе во вашите активности и да покажете интерес за нивните проблеми. Без сомнение, овие разговори ќе ви помогнат подобро да ги разберете.

Близнаци

Март ќе им донесе многу енергија и сила на близнаците, кои ќе ги искористат главно во корист на нивната физичка кондиција. Сепак, не претерувајте уште на почетокот, можеби вашето тело не е подготвено за таков товар, а може и да се повредите. Речиси сè ќе ви биде прелесно, па затоа не плашете се да пробате ракотворби и разни спортски активности и слободно започнете некои мали подобрувања во домот. Вашата креативност во планирањето на слободните активности ги надминува и вашите очекувања и очекувањата на вашите најблиски. Затоа, треба да ги следите и имплементирате вашите идеи; ве очекува незаборавно искуство.

Во март планетата Марс ќе има најзначајно влијание врз близнаците. Тоа ќе ви даде сила да размислите за вашата ситуација и да преземете иницијатива за сопствената судбина. Ова може да се види главно во однос на работата. Без разлика дали имате сопствен бизнис или работите во компанија, секогаш ќе бидете воодушевени од новите идеи. Сепак, внимавајте на вашата немирна и минлива природа. Во втората половина од месецот внимавајте на повредите на горните екстремитети, кои може да бидат склони кон скршеници и обидете се да го намалите физичкиот напор.

Рак

Март ќе биде мирен период за ракот. Овој месец ќе бидете склони кон настинки, затоа одморете се и не претерувајте без потреба; ништо нема да пропуштите. Напротив, имате големи шанси да смислите добра идеја која подоцна ќе можете да ја спроведете благодарение на физичката и психичката благосостојба. Во овој период ќе напредувате и финансиски, што ќе го забележи вашата околина и луѓето кои ги интересираат само вашите пари ќе се држат до вас. Затоа, не треба да имате премногу доверба.

Заморот и исцрпеноста ќе ги мачат раковите пред почетокот на пролетта. Сепак, овој период нема да трае долго. Во средината на март ќе земете здив и ќе се вратите на вообичаената рутина. Внимавајте да не го забрзате овој процес премногу.

Ќе продолжите да работите добро на работа. Но, внимавајте, можно е другите да ги злоупотребат вашите услуги.

Лав

Трендинг

На почеток
error: