Медиасет.мк

Медиасет

„Мислев дека ќе бидам ѕвезда, а бројот на следбеници почна да опаѓа и ми праќаа заканувачки пораки“: Раперот откри што преживеал по дуетот со Карлеуша

Раперот Суреал кој сними дует за песната „Марихуана“ со пејачката Јелена Карлеуша, сега проговори за таа соработка.

Тој гостуваше во подкаст и рече дека по дуетот со Јелена, бројот на следбеници на социјалните мрежи нагло опаднал.

„Искрено, бев со мисла – одам кон ѕвездите. Им велам на пријателите: „Погледнете колку следбеници имам – 50.000, сега ќе имам 250.000“, ја започна приказната тој зборувајќи за очекувањата од дуетот со Карлеуш.

„Брате, следбениците почнуваат да одат наназад. Мојот живот… Пораки: ‘На син ми му ги пуштав твоите песни, мајката да ти ја **ам, ќе те најдеме, ќе те убиеме’И јас имам такви обожаватели и ги изгубив, брат, многу“, додаде тој.

Трендинг

На почеток
error: