Медиасет.мк

Медиасет

Таткото на Тејлор Свифт под истрага

Таткото на пејачката Тејлор Свифт, Скот Свифт, е под истрага во Австралија поради наводен напад на папараци по концертот на неговата ќерка во Сиднеј.

Како што пишува АП, инцидентот наводно се случил утрото кога Тејлор и Скот се симнувале од луксузна јахта. Таткото на пејачката тогаш наводно удрил 51-годишен папарацо кој сакал да ги фотографира.

Според гореспоменатите медиуми, извршниот директор на „Matrix Media Group“, Бен Мекдоналд, потврдил дека тој е фотографот кој ја чекал пејачката и нејзиниот татко на пристаништето и дека пејачката во тој момент влегувала во автомобилот. на инцидентот.

„Ја вршев мојата работа, бркајќи ја Тејлор. Таа штотуку се симна од јахтата во Неутрален залив и се движеше по пристаништето со неколку чувари околу неа. Обезбедувањето сакаше да нѐ оттурне со своите чадори, а потоа нејзиниот татко реши да интервенира и ме удри. Не требаше да биде така бидејќи обезбедувањето имаше се под контрола“, изјави Мекдоналд, пренесува гореспоменатиот медиум.

Тој призна дека го тужел Скот Свифт, а полицијата на Нов Јужен Велс потврди дека истрагата е во тек. Сега за овој случај проговори и претставникот на пејачката за медиумите.

„Две лица беа агресивни кон Тејлор, го туркаа нејзиното обезбедување и се закануваа дека ќе фрлат член на обезбедувањето во вода“, изјави тој за TMZ.

Трендинг

На почеток
error: