Медиасет.мк

Медиасет

Нови детали за Кејт Мидлтон

На виделина излегоа нови детали за состојбата на Кејт Мидлтон, која се опоравува во Виндзор по голема операција на стомакот.

Имено, тие нови детали би можеле да откријат многу за нејзината здравствена состојба, додека најразновидните сценарија за тоа што се случува со принцезата од Велс се опседнати со социјалните мрежи, односно интернетот.

Кејт Мидлтон работи од дома на проект кој е прогласен за нејзино „животно дело“ додека се опоравува од абдоминална операција. Принцезата од Велс го започна проектот Shaping Us на Кралскиот центар за рано детство (RFCEC) во јануари минатата година, со цел да се истакне важноста на раниот детски развој.

Кенсингтонската палата потврди дека Кејт продолжува да работи на проектот додека закрепнува дома, пишува Дејли Мејл. Центарот финансираше истрага за одредени средства со кои може да се следи емоционалниот и социјалниот развој на децата.

Трендинг

На почеток
error: