Новиот министер за здравство, пророкот и реис Реџепи

По фамозната изјава „Ковид-19 го победивме и од овој момент можам да го прогласам за мртов еднаш засекогаш“ и денешното целосно олабавување на мерките, социјалните мрежи вријат, со шеговити коментари, но и критики.

Новиот Министер за здравство

Geplaatst door Приказни од булеварот op Dinsdag 26 mei 2020

Да го имаа Реизот во Вухан немаше да дојди до овде работата…

Geplaatst door Божидар Божиновски op Dinsdag 26 mei 2020

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *