Медиасет.мк

Медиасет

Ѓоковиќ без маица покажа за каков фудбалер се работи, постигна одличен гол и славеше како Роналдо

Новак Ѓоковиќ одлично се забавува во Америка, поточно во Индијан Велс, каде покрај тениските способности, требаше да ги покаже и своите фудбалски способности.

Српскиот тенисер играше фудбал без дрес на тревниот терен, а во противничкиот тим беше Стефанос Циципас.

Репрезентативците на двајцата тенисери играа и фудбал, а судејќи по видеата одлично се забавуваа.

Во еден напад Новак успеа да постигне феноменален гол, бидејќи шутна под ногата на Циципас, додека топката мина низ нозете на голманот.

Ѓоковиќ тоа можеше да го прослави во стилот на Кристијано Роналдо, кој беше означен во објавата на Инстаграм.

Како изгледаше сето тоа погледнете во видеото подолу.

Трендинг

На почеток
error: