Медиасет.мк

Медиасет

Ѓоковиќ проговори за прв пат по Монте Карло: Откри што прави сега

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на планетата, за првпат проговори по елиминацијата од Мастерсот во Монте Карло во полуфиналето и откри што прави сега.

Српскиот тенисер го заврши натпреварувањето во Монте Карло губејќи од Каспер Руд со 6:4, 1:6, 6:4, но по таа средба беше задоволен од сработеното.

Впрочем, тоа беше неговото храбро предвидување за Мастерсот, каде што не се пласираше во полуфиналето од 2015 година. Оттогаш тој целосно се повлече од јавноста, а сега реши да излезе.

Тој објави две фотографии на кои игра голф и го означи Рори Мекилрој, познатиот играч на голф.

Накратко напиша.

„Ден за голфот. Внимавај Рори”.

Српскиот тенисер е страствен играч на голф, па за време на Ролан Гарос во еден момент реши да „исчезне“ и да одигра игра голф со репрезентативците. Со години ова е неговата тајна страст, за која неодамна зборуваше.

Трендинг

На почеток
error: