Медиасет.мк

Медиасет

Опра Винфри итно хоспитализирана

Познатата американска новинарка Опра Винфри (70) завршила во болница каде примала инфузија поради дехидрација поради стомачен вирус, објавија денеска медиумите во САД.

Таа „се опоравува од стомачен вирус и прими инфузија за дехидрација, како што препорача нејзиниот лекар“, рече нејзиниот претставник за медиуми во изјава дадена за Си-Ен-Ен.

„Таа одмара и се чувствува подобро“, рече тој. Винфри претходно на својата најдобра пријателка, новинарката Гејл Кинг, во видео повик што Кинг го објави на нејзината страница на Инстаграм и кажа дека „не може да држи вода во телото за да остане хидрирана“, па морала да побара помош во болница.

Кога Кинг ѝ рекол дека изгледа „слабо“, Винфри се согласи дека сè уште не е добро, но дека е „на пат“ кон закрепнување.

Да потсетиме дека пред само неколку месеци Опра призна дека го користела популарниот лек Оземпик за слабеење.

Трендинг

На почеток
error: