Медиасет.мк

#ФОКУС

Откриен планот на Путин: Руски ракети одат во Лондон?

Блискиот сојузник на Владимир Путин, Андреј Гуруљов, предупреди дека Лондон ќе биде првиот град што ќе биде бомбардиран во случај на нова светска војна. Гуруљов гостувајќи на руската телевизија Канал 1 изјави дека главниот град на Велика Британија ќе биде првиот на удар доколку блокадата на Калининград доведе до војна. „Ќе уништиме цела група непријателски […]

Трендинг

На почеток
error: