Медиасет.мк

Медиасет

Познат актер загина во сообраќајна несреќа: Имаше само 27 години

Актерот Шанс Пердомо почина на 27-годишна возраст.

Британско-американскиот актер загина во сообраќајна несреќа со мотор, а трагичната вест ја потврди и неговиот ПР, јави Би-Би-Си.

Деталите за трагедијата се уште не се објавени.

Неговата кариера беше во нагорна линија, тој е најпознат по улогата во хорор-серијата на Нетфликс „Чудни авантури на Сабрина“.

Трендинг

На почеток
error: