Медиасет.мк

#ТРЕНД

Што му порачаа на Зеленски на самитот на НАТО


На самитот на НАТО му порачaа на украинскиот претседател Владимир Зеленски дека конфликтот во Украина треба да се реши „само со воени средства“. На Зеленски му било кажано дека алијансата ќе продолжи да му помага на Киев во тоа, изјави белгискиот премиер Александар де Кру по пристигнувањето на самитот на НАТО. „Веќе имавме можност да […]

Трендинг

На почеток
error: