Connect with us

#ФИТ

Вежби што треба да ги избегнувате

Некои вежби едноставно се претешки и немате никаква корист од нив.

Во видеото на YouTube каналот Gravity Transformation – Fat Loss Experts ќе ви покажат кои 10 вежби треба да ги избегнувате бидејќи нема да забележите резултати.

#ФИТ

(ВИДЕО) 10-минутно вежбање со танц

Вежбањето треба да биде рутина во која ќе уживате, никогаш не треба да ви биде здодевно.

Во новото видео, Памела Рајф ќе ви покаже како да танцувате и да трошите калории. Потребни се само 10 минути дневно за овој вид тренинг.

Continue Reading

#ФИТ

(ВИДЕО) 10-минутно вежбање за добро утро

Утринско раздвижување кое ќе ви даде енергија за целиот ден

Без опрема, без да ви треба многу простор, а пробајте и да не правите пауза.

Continue Reading

#ФИТ

Трик со кој полесно ќе ја издржите диетата

Според неодамнешната студија на холандски и португалски истражувачи, доколку за време на диетата си дозволиме за себе еден ден во неделата кога можеме да го прекршиме режимот на исхрана и да изедеме некое омилено „забрането“ јадење, поголеми се шансите дека ќе ја издржиме диетата.

Истражувачите следеле две групи испитаници кои сакале да ја намалат телесната тежина – првите секојдневно внесувале по 1.500 калории, додека другите шест денови внесувале по 1.300 калории, а седмиот ден 2.700 калории.

Забележано е дека испитаниците од првата група полесно ја губеле мотивацијата, додека другите, бидејќи знаеле дека седмиот ден ќе можат да јадат што ќе посакаат, имале поголема волја и биле помалку подложни да се откажат од диетата.

Исто така, губењето на килограмите на двете групи било слично.

Continue Reading
Advertisement

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: