Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Блинкен пее и свири гитара со локален бенд во Киев

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен се придружи на локалниот бенд во Киев за да ја изведе песната „Rockin’ in the Free World“ на Нил Јанг.

Блинкен пристигна во Киев во ненадејна посета за да „испрати силен сигнал за поддршка на Украинците кои моментално се наоѓаат во многу тежок момент“, објави Киев Индипендент.

Видеата што кружат на Инстаграм го покажуваат Блинкен како пее и свири гитара заедно со други музичари на сцената. Киевскиот портал стапил во контакт со кафулето, кое потврдило дека Блинкен играл таму и претходно, но поради безбедносни причини не можел да даде повеќе информации.

Блинкен е познат по својата љубов кон музиката, која ја нарече својата „најголема неполитичка страст“. Секретарот ја изненади публиката на настанот на Стејт департментот во октомври 2023 година со изведување на насловната страница на „Hoochie Coochie Man“ на Muddy Waters со бендот.

Трендинг

На почеток
error: