Connect with us

#ФАЦИ

ВИДЕО: „Деспасито“ во изведба на Силви бенд, на некаков си чуден јазик

Македонската поп група „Силви бенд“ денеска изведуваа песни во живо како дел од програмата на Град Скопје, со цел да ги забавуваат граѓаните кои се во домашен карантин поради покицискиот час.

Тие отпеаа низа песни од нив, но и странски кои беа апсолутни хитови изминативе години. Од познатите се издвојуваше „Деспасито“ од Луис Фонси, која очигледно дека доби нов аранжаман, бидејќи не така добро им легна на Влатко и Силви. Шегите на социјалните мрежи одат дотаму што се поставуваше прашањето на кој јазик е изведвата од Силви бенд, но и, дали ова е преработка на корејски?

Независно од изведбата и коментарите, мора да потенцираме дека Силви бенд е една од македонските поп групи која има оставено белег на музичката сцена, а посебно по тоа што опстојува повеќе од две децении и се двои од останатите.

А за настапот, еве, пресудете вие:

https://www.facebook.com/mkmediaset/videos/167377491224531/?modal=admin_todo_tour

#ФАЦИ

Ѓоко Јовиќ четврти пат стана татко: Уште едно машко за фолк-пејачот

Фолк-пејачот Ѓоко Јовиќ стана татко четврти пат, а неговата сопруга Ивана роди син. Веста дека Ивана се породила, пејачот ја сподели на Фејсбук.

„Денес нашиот дом повторно блесна со среќа, насмевка и љубов затоа што Бог ни подари уште едно ангелче во нашето семејство. Мојата сопруга Ивана ми роди син. Нека е жив и здрав, благословен и благослови да дели“, вели Ѓоко.

Ѓоко и Ивана веќе ги имаат ќерката Теодора и синовите Михаил и Јован.

Извор: Репортер.мк

Continue Reading

#ФАЦИ

Забавата може да почне, вели Дејан Манасков по операцијата на коленото

Крилото на македонската ракометна репрезентација, Дејан Манасков, успешно го оперираше коленото во приватна клиника во Скопје, откако пред две недели се повреди на натпревар на „Веспрем“. Манасков тогаш ги скина предните вкрстени лигаменти на коленото, а му беа оштетени и страничните вкрстени лигаменти и ‘рскавицата.

„Операцијата помина добро, се чувствувам одлично. Благодарам за сите ваши пораки со поддршка изминативе две недели. Забавата може да почне, а ние се гледаме наскоро. Ве сакам сите“, напиша ракометарот.

Поради повредата, Манасков најверојатно нема да настапи на Светското првенство во ракомет во јануари догодина.

Извор: Репортер.мк

Continue Reading

#ФАЦИ

(Фото) Игор возбуден: Илина ми се враќа дома

Актерот и шоумен Игор Џамбазов објави дека неговата девојка, Илина Арсова, се враќа од Еквадор каде ги освојуваше тамошните врвови. Алпинистката по речиси два месеци се враќа во Македонија.

„И шо викаш, се враќаш набргу? Ил сос мен се подиграваш?“

Тој сподели и Инстаграм стори од Илина со маска испишана со неговото име.  „Леси се враќа дома“, вели Џамбазов.

Парот ја започна врската за време на карантинот, лани, и оттогаш постојано објавуваат заеднички фотографии и спомени. Пред речиси два месеци, алпинистката се искачи на еден од највисоки активни вулкани во светот, Котопакси.

„Во Македонија можеби сум кралица на планините, но овде во Еквадор уште учам“, рече тогаш Илина и им се заблагодари на луѓето од нејзиниот тим.

За потсетување, Илина е првата Македонка која успеала да ги искачи седумте највисоки врвови на седумте континенти. Во 2019-тата година, таа се искачи на врвот Винсон на Антартик со што ја заврши мисијата „седум врвови“.

(Галерија) „Во Македонија сум кралица на планините, но, тука уште учам“, Илина Арсова во Еквадор го искачува еден од највисоките активни вулкани Котопакси



Извор: Репортер.мк

Continue Reading
Advertisement

Инста

Facebook

Facebook

Трендинг

Copyright © Mediaset.mk / 2020

error: