Медиасет.мк

#ТРЕНД

(ВИДЕО) Дупер имаат најдобар спот во поп категоријата на MVA2021


Популарната македонска група Дупер, доби награда за најдобар спот.

„Фала ви на сите што гласавте и ни ја донесовте оваа преубава награда дома! „Рајот на земјата“ е официјално најдобар спот во ПОП категоријата на MVA2021. За скоро нешто ново од нас“, стои во објавата.

Музиката, текстот и аранжманот на песната се на Дупер, а снимањето, микс и мастер на Ангел Ќосев и студио „Подрумот“.

Трендинг

На почеток
error: