Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ТРЕНД

ВИДЕО: Фудбалер доби шлаканица и падна од столица

Во украинските медиуми се појави видео направено пред 4 години во кое фудбалерот Беседин е во алкохолизирана состојба.

На видеото еден од момчињата по вербална расправија на фудбалерот му удира силна шлаканица од која тој паѓа на под.

Според украинските медиуми Беседин во тоа време бил пред бркање од Динамо поради тоа што се движел во лошо друштво и често бил пијан. Во негова заштита застанал тогашниот тренер на Динамо Киев , Сергеј Ребров кој на Беседин му ја спасил кариерата и го направил репрезентативец.

Во февруари Беседин е суспендиран од страна на УЕФА поради позитивен допинг тест по мечот против Малме.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: