Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Ѓоковиќ ненадејно се јави од забава во Мајами, со порака за своите конкуренти

Новак Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на сите времиња, реши да го прескокне Мастерсот во Мајами, но да не дојде на Флорида. Оттаму тој одговори со видео.

Ѓоковиќ се најде на забавата на еден од спонзорите, а во еден момент реши да се огласи со видео порака.

Тој разговараше со натпреварувачите кои ќе се борат за трофејот на Флорида додека тој одмара пред да се подготви за земјена сезона.

„Овде сум во Мајами на многу убава забава Лакост на плажа, пред почетокот на турнирот во Мајами 2024 година. Се надевам дека ќе дојдете и ќе уживате во турнирот, имајте одлична недела и се надевам дека наскоро ќе се видиме на теренот “, изјави српскиот тенисер.

Трендинг

На почеток
error: