Медиасет.мк

Медиасет

Аријана Гранде е официјално разведена, на поранешниот сопруг треба да му плати повеќе од милион долари

Пејачката Аријана Гранде и нејзиниот поранешен сопруг Далтон Гомез и официјално ставија крај на бракот.

Двегодишниот брак заврши во вторникот со одлука на Врховниот суд во Лос Анџелес. Договорот за развод, постигнат во октомври 2023 година, сега стапи на сила по задолжителен период на чекање од шест месеци. Гранде се согласила да му плати на поранешниот сопруг паушал од 1,25 милиони долари и се согласила на Гомез да и даде половина од приходите од продажбата на нивниот дом во Лос Анџелес.

Ќе ги покрие и неговите правни трошоци од 25.000 долари.

Двојката се запозна во 2020 година и ја потврди својата врска неколку месеци подоцна во спотот на Џастин Бибер за „Stuck With U“. Тие се верија во декември истата година и се венчаа во 2021 година. Тие поднесоа барање за развод во септември 2023 година, со извор на времето изјави за Page Six дека одлуката е обострана, наведувајќи: „Тие имаа проблеми пред јануари, но сакаат да останат најдобри пријатели“.

Недолго по финализирањето на разводот, Аријана Гранде започна врска со нејзиниот колега Итан Слејтер, кој неодамна се разведе од сопругата Лили Џеј, со која минатата година доби син.

Трендинг

На почеток
error: