(ВИДЕО) Се исполни новогодишната желба на Ајан, вработените на Детска клиника го испратија дома

Персоналот на Клиниката за детски болести во Скопје денес се збогуваше со Ајан, откако заврши неговото лекување. Како што е редот, секој што завршил со лекување на детската клиника, тропа на ѕвончето, а победата во борбата која ја издвојува, се поздравува со голем аплауз од целиот персонал.

„Овој свет постои оти низ него трчаат и растат децата. Конечно и Ајан истрча, со нетрпение ѕвонеше на ѕвончето колку што може посилно, да слушнат сите дека оздраве и дека победи и дека сега ништо нема да го сопре !
Браво Ајан !
* За Нова година Ајан на министерот Венко Филипче му шепна дека има само една желба – да си оди дома“, напишаа од Клиниката за детски болести.

Geplaatst door Detska Klinika op Zaterdag 1 augustus 2020

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *