ВИДЕО: Сони го претстави новиот „PlayStation 5“

Од компанијата Сони донесоа одлука да дадат повеќе информации околу новата конзола на „PlayStation 5“.

Сони ги претстави и двете верзии (дигиталната и стандардната) на новиот „Пи-Ес5“, кои ќе работат без диск драјв и ќе се нарекуваат „PS5 Digital Edition“.

Обожавателите на конзолата беа воодушевени од заоблениот минималистички дизајн на уредот кој значително се разликува од претходниот „Пи-Ес 4“.

Според проценките на корисниците на Твитер, цената на новата конзола се претпоставува дека ќе изнесува околу 600 фунти.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *