Медиасет.мк

Медиасет

(Видео) Уште еден скандал на Мет Гала, Емили Ратајковски

Го добивме вториот скандал од овогодинешната Мет Гала и го носи името на една од најпопуларните манекенки на денешницата – Емили Ратајковски.

На синоќешниот настан во музејот Метрополитен во Њујорк, Емили носеше плетен фустан од италијанскиот бренд „Версаче“ од 2001 година. Самата креација делува едноставно и елегантно – со цветни мотиви и ситни кристали.

Трендинг

На почеток
error: