Медиасет.мк

Медиасет

Зошто Гвинет Палтроу е најбизарната личност во Холивуд – на денот кога се роди Исус Христос објави нешто што ја згрози јавноста

Актерката често ја шокира јавноста со своите постапки.

Познатата актерка Гвинет Палтроу годинава наполни 50 години и традиционално објави своја фотографија на која е целосно гола.

Имено, Гвинет секоја година на својот роденден објавува по една ваква фотографија на својот Инстаграм. На овој начин Гвинет покажува дека го прифаќа своето тело и процесот на стареење и дека има голема самодоверба.

Својот акаунт на споменатата социјална мрежа често го користи за совети на другите. Актерката сака да снима видеа во кои ги открива своите искуства, па еднаш зборуваше за промените со кои се соочува нејзиното тело откако сфатила дека влегува во менопауза.

Освен што споделува совети за женска грижа, актерката е застапничка и за многу чудни трендови во благосостојбата, кои често се критикувани од експерти.

Сепак, најголемо внимание привлече кога го започна својот бизнис.

Гвинет Палтроу го создаде својот бренд, наречен „Goop“ во 2008 година. Интересно е што на таа страница често може да се видат чудни производи кои воопшто не се евтини.

Еден таков производ беше комплет за реплика за машкост. Овој производ се вика „Clone a Willy“ и чини 40 евра.

„Овој сет ви овозможува да создадете точна, вибрирачка реплика на вашата машкост за да може вашата сакана да „ужива со вас“ дури и кога не сте наоколу“, се вели во описот на производот.

Најбизарниот производ дизајниран од Палтроу е миризливата свеќа која се вика „Ова мириса на мојата вагина“.

Гвинет Палтроу го создаде својот бренд, наречен „Goop“ во 2008 година. Интересно е што на таа страница често може да се видат чудни производи кои воопшто не се евтини.

Цената на свеќата е околу 75 евра, а е опишана како „забавна, убава, секси и прекрасно неочекувана“.

Гвинет ја запрепасти јавноста кога си купи вибратор како божиќен подарок. Ова, очекувано, наиде на осуда од јавноста, бидејќи се работи за голем празник, денот на раѓањето на Исус Христос, па затоа американските читатели ја осудија Гвинет.

Трендинг

На почеток
error: