Јанушев и мудрите мисли: Невозможното е невозможно додека не го направиш возможно

Носителот од ВМРО-ДПМНЕ во Изборна единица 3, Игор Јанушев во предизборниот спот испрати мудра мисла до неговите гласачи. Според него невозможното е невозможно се додека не го направиш возможно, па на социјалните мрежи се пошегуваа на сметка на Јанушев дека го погрешил цитатот. Ова се дел од коментарите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *