ВИДЕО: „Гоце Делчев е нашиот најголем борец против слободата”, се нижат гафови и од Заев

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вчера на трибина на Спомен костурницата во Куманово, со нов гаф. Тој изјави дека Гоце Делчев е нашата историја, нашиот најголем јунак за борба против слободата, за борба против социјални правдини. Погледнете го видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *