Медиасет.мк

#ФОКУС

Банда со 10 оклопни возила и тешко оружје ја нападна полицијата

Шест полицајци загинаа, а четворица се ранети во пограничната држава Њу Леон на северот на Мексико, откако биле нападнати од нарко банда. Според локалните медиуми, бандата била опремена со 10 оклопни автомобили и тешко оружје. Државната полиција соопшти дека патролата била побројна во нападот пред зори, на автопатот што води кон граничниот премин со САД, […]

Трендинг

На почеток
error: