Медиасет.мк

Медиасет

Детал во пораката на принцот Хари и Меган кој повторно ги налути Британците

Медиумите продолжуваат будно да ја следат ситуацијата во кралското семејство и на секој начин се обидуваат да најдат нови детали поврзани со Кејт Мидлтон.

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, на крајот на март објави дека и е дијагностициран рак и со тоа, барем за кратко, застана на патот на сите теории на заговор.

Ова ја започна и приказната за скараните браќа Вилијам и Хари, како и за тоа дали Сасексите знаеле порано за дијагнозата на принцезата. Во изјава за Harper’s Bazaar, Хари и Меган испратија кратка порака до Кејт, која штотуку дојде на анализа.

„Посакуваме здравје и исцелување на Кејт и семејството и се надеваме дека ќе можат да ја задржат својата приватност и мир“, велат тие.

Новинарката Нана Акуа на GB News America истакна дека двајцата вака не ја завршиле својата порака случајно и дека јасно е дека размислувале за приватноста на нивните животи, кои сметаат дека им е нарушена.

„Мислев дека пораката е интересна затоа што се однесуваше на здравјето и лекувањето, но потоа се чувствуваше како да ја гледаат приватноста што ја тврдат за себе. Мислев дека речиси можев да ја слушнам Меган како додава „за разлика од нашата приватност“, нешто слично“. – истакна Нана.

Како што рекоа многу кралски експерти, Хари и Меган дознаа за дијагнозата на Кејт во исто време со целиот свет, бидејќи кралското семејство повеќе не им верува поради сите претходни признанија што ги направија во јавноста.

Трендинг

На почеток
error: