Медиасет.мк

#ФОКУС

Детали за сообраќајката на скопска обиколница, познат идентитетот на загинатата

На 26.06.2022 околу 21.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на обиколница „Мајка Тереза“, во близина на клучка Радишани, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „опел корса“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.И.(49) од с.Горно Нерези, скопско и мотоцикл „кавасаки“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Г.В.(45) од с.Трубарево, скопско. Во несреќата, […]

Трендинг

На почеток
error: