Медиасет.мк

Медиасет

„Додека бев на снимање, мојот вереник се ожени со Анџелина Џоли и никогаш повеќе не се слушнав со него“: Актерката го шокираше светот со оваа исповед

Пред да стапи во врска со Бред Пит, кој тогаш беше во брак со Џенифер Анистон, a Анџелина Џоли „украде“ партнер на друга колешка.

Актерот Били Боб Торнтон се женеше шест пати, а многу од неговите партнерки беа познати дами.

Сепак, најголемо внимание привлече неговиот љубовен триаголник со колешките Анџелина Џоли и Лора Дерн. Имено, тој бил во врска со Лора 12 години, а потоа преку медиумите дознала дека Били се оженил со 20 години помлада колешка.

Лаура во тоа време не била дома бидејќи снимала филм, а кога се вратила Били веќе се иселил, без збор. Дернова била многу повредена и збунета, а во една прилика рекла дека нивното раскинување било како „ненадејна смрт“.

„Го напуштив нашиот дом да снимам филм, а додека бев отсутен, мојот дечко се ожени и никогаш повеќе не се слушнав со него“, рекла тогаш Лаура, пренесува „Blitz Woman“. Една година подоцна, Били проговорил на оваа тема. .

Можеби други ќе речат дека ја оставив девојка ми и се оженив со друга, но тоа ме направи среќен“. Жал ми е што и предизвика болка“, изјави Торнтон за странските медиуми.

Тој и Лора се виделе дури во 2017 година, кога налетале на доделувањето на наградите Златен глобус, но не се ни погледнале. Во меѓувреме, Лора се омажи за музичарот Бен Харпер, кој го запозна веднаш по раскинувањето со Били. Бен и Лора се венчаа на 23 декември 2005 година во нивниот дом во Лос Анџелес. Во бракот имаа две деца, а во 2013 година се разведоа.

Имала романси и со Кајл Меклахлан, Николас Кејџ, Барон Дејвис, Рени Харлин, Џеф Голдблум и други.

Бракот на Анџелина и Били траеше до 2003 година, кога официјално се разведоа. Но, во тие три години успеаја да бидат секојдневна мета на медиумите поради нивните скандалозни изјави и однесување. Двојката јавно проговори дека носат ѓердани од крв околу вратот – тој нејзин, таа негов. Исто така, постојано изјавија дека се плашат дека прекумерната љубов што ја чувствуваат еден кон друг ќе ги убие.

Сепак, најшокантната вест за нивната врска се случи во 2000 година, кога заедно пристигнаа на премиера на филм во лимузина, а потоа открија дека по пат воделе љубов на задното седиште.

Причината за разводот најверојатно е нивното патување во Камбоџа во 2002 година, кога Анџелина решила да го посвои нивниот син Медокс, додека на Били не му се допаднала идејата. Според него, нивните ставови за светот и амбициите не се поклопувале.

Анџелина била толку лута на него, што веднаш по раскинувањето отишла во салон за тетовирање и рекла: „Избриши го проклето нешто“, мислејќи на тетоважата со неговото име.

Трендинг

На почеток
error: