Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ХАЈТЕК

Фејсбук со нова опција, можете да си направите сопствен аватар

Фејсбук има нова опција која им овозможува на корисниците да изработат сопствен аватар. Аватарите можат да се обликуваат така да изгледаат токму како сопственикот на Фејсбук налогот а можат да се користат и како стикери во коментари или на Месинџер.

Фејсбук оваа опција ја воведува како одговор на алатката Битмоџи која во 2016 ја претстави Снепчет, пишува „The Sun“.

-Денес комуникацијата се одвива главно преку интернетот и затоа стана поважно од било кога да бидете во можност да се изразите себе на Фејсбук, напиша Фиџи Симо, која е задолжена за Фејсбук апликацијата.

Корисниците можат да го обликуваат аватарот така што ќе одбираат облик на лицето, носот, усните, боја на очите, косата и слично. Можат исто така и да го облекуваат аватарот, да го нашминкаат и да му стават очила. Изгледот на аватарот може да се промени во секој момент.

Постои и опција Фејсбук автоматски да направи аватар според ваша фотографија.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: