Connect with us

Hi, what are you looking for?

#ФОКУС

Фестивалот Егзит ќе се одржи во август

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека е усвоена препорака фестивалот Егзит да се одржи во август.

– Усвоивме препорака Егзит да се одложи за август, бидејќи очекуваме дека до тогаш ќе биде целосно мирна ситуацијата во цела Европа, истакна Брнабиќ пред новинари во Нови Сад.

Таа додаде дека целта на препораката е „фестивалот да се помести, а не да се откаже“.

Click to comment

Leave a Reply

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

error: