(ФОТО) Гога направи и мусака во кампања

Носителката на листа на ВМРО-ДПМНЕ во ИЕ 1, Гордана Силјановска Давкова, на социјалните мрежи се пофали дека зготвила мусака со тиквички и сирење.

„Во прекрасен амбиент меѓу недопрената природа на околината на Матка, под планина, а покрај шумот на реката Треска, зготвивме многу вкусна мусака со тиквички и сирење.
Македонската трпеза е многу богата со мириси и вкусови, а како нема да е кога нашата плодна почва изобилува со највкусниот зеленчук. Можеби затоа сум и вегетаријанка.
Преубаво попладне“, напиша Гордана Силјановска Давкова на својот профил на Фејсбук.

Image may contain: one or more people, people sitting and food

Image may contain: 1 person, sitting, child, outdoor and food

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *