Медиасет.мк

Медиасет

Кејт Хадсон се уште заработува од улогата во „Сам дома 2“

Дали знаевте дека Кејт Хадсон глуми во филмот „Сам дома 2“? Кога имала 12 години добила мала улога во божиќна класика, а од неа и денес заработува.

Во една од почетните сцени на филмот, во која Калкин ја повтори својата улога како Кевин Мекалистер, Хадсон играше член на детски хор.

„Сè уште добивам плата за пеење на дел од рефренот. Одвреме-навреме добивам чек од 10 центи“, рече таа во подкастот „Сибинг Ривалство“.

Друг гостин на подкаст, Џои Лоренс, праша дали пликот и хартијата чинат повеќе од заработката, на што Хадсон одговори: „Барем тие се фер и чесни“.

Тоа е прилично мала сума за една холивудска ѕвезда чие богатство се проценува на 80 милиони долари.

Трендинг

На почеток
error: