Медиасет.мк

Медиасет

Кијану Ривс не беше првиот избор за улогата на Нео во „Матрикс“: Познатиот актер ја одбил понудата да игра во овој филм и тврди дека не се кае

„Матрикс“ важи за еден од најпопуларните научно-фантастични филмови досега, а главната улога во оваа франшиза ја имаше Кијану Ривс.

Сепак, улогата на Нео првично му била понудена на Бред Пит, но тој ја одбил.

„Така размислувам, можеби тоа е мое воспитување, ако не го добив, тогаш не е мое. Навистина верувам дека таа улога никогаш не требаше да биде моја. Тоа не е мое“, изјави еднаш Пит, објави Индипендент.

Вил Смит наводно се сметал за улогата на Нео, но на крајот се испоставило дека Кијану Ривс бил вистинскиот избор.

Трендинг

На почеток
error: