Медиасет.мк

Медиасет

Конечно откриено како се чувствува Кејт Мидлтон по скандалот

Кејт Мидлтон, принцезата од Велс, е „потресена“ од невремето поради нејзината слика за Денот на мајката. По големиот скандал со уредување фотографии, за кој брмчи целиот свет, пријатели и извори блиски до принцезата откриваат како таа се чувствува во овие тешки моменти.

Неколку добро поставени кралски извори изјавија за Дејли Мејл дека Кејт Мидлтон и нејзиниот тим сметаат дека јавноста од „уредената“ фотографија на принцот Вилијам со нивните деца е длабоко „вознемирувачка“.

Еден од нив рече дека иако признале дека е направена грешка, чувствувале дека сега е време да „продолжат понатаму“ и да и дозволат на принцезата да се фокусира на опоравување од абдоминална операција и нејзините деца.

„Сите, вклучително и принцезата, се малку шокирани од она што се случи. Направена е грешка, но таа ја признала вината и се извинила. Сето тоа беше многу вознемирувачко. Но, многу луѓе сметаат дека е време да признаат дека грешката е направена со добра волја, како и да се извинат за тоа и да продолжат понатаму“.

Хаос настана откако шест од најголемите светски агенции беа принудени да ја отстранат сликата оваа недела, поради сомневањата дека таа е дигитално „променета“.

Против регулативата на индустријата е да се дистрибуира што било што можеби е изменето од оригиналната слика.

Вилијам и Кејт често објавуваат лични фотографии на Денот на мајката, но палатата се надеваше дека новата слика на принцезата – прва официјална од Божиќ – ќе стави крај на злобните гласини на социјалните мрежи за нејзината состојба.

Во последниве недели, нетизените шират низа теории за состојбата на Кејт, кои сега станаа во фокусот на главните медиуми, вклучително и Би-Би-Си.

Палатата Кенсингтон не отстапи од својата прва објава во јануари дека идната кралица била подложена на она што беше опишано само како „планирана операција на абдоменот“ и дека, иако добро закрепнува, веројатно нема да биде способна да ги преземе должностите до Велигден. .

Нивната одлука да не понудат никакви суштински информации, сепак, ги охрабри критичарите на кралското семејство да фрлаат теории на заговор на социјалните мрежи.

Додека новата фотографија на Кејт, која палатата ја објави прво на сопствените платформи пред да биде дистрибуирана до агенциите, првично беше широко поздравена, интернет експертите почнаа да забележуваат серија грешки што сугерираат дека некој можеби се обидел да ја промени пред објавувањето.

Ова вклучуваше уредување на зглобот и ракавот на принцезата Шарлот и прстите на принцот Луис.

Кога веб-страниците почнаа да известуваат за овие настани, агенциите вклучувајќи ги АП, АФП, Ројтерс и Гети започнаа свои истраги.

Во неделата вечерта, неколкумина беа принудени да издадат известувања за отстранување на сликата, плашејќи се дека е изманипулирана од „извор“.

Додека расправијата растеше преку ноќ, принцезата Кејт се огласи на социјалните мрежи во понеделникот наутро, пишувајќи: „Како и многу аматери фотографи, повремено експериментирам со уредување. Сакав да се извинам за збунетоста предизвикана од семејната фотографија што ја споделивме вчера. Се надевам дека сите што слават имаа многу среќен Ден на мајката“.

Трендинг

На почеток
error: